Mazowiecka liga piłki ręcznej kat. 2006/2007 – rozpoczęcie sezonu

W sobotę 6.10.2018 swoje rozgrywki w Mazowieckiej Lidze Piłki Ręcznej Dziewcząt
zainaugurowały najmłodsze zawodniczki UKS Zielonka.

Do rozgrywek dziewcząt w roczniku 2006 i młodsze klub UKS Zielonka zgłosił dwa zespoły: rocznik 2006 oraz rocznik 2007.

Obie nasze drużyny trafiły do grupy B. Ich przeciwnikami w grupie są zespoły: MMKS Jutrzenka Płock, MKS Znicz Pruszków oraz UKS Trucht Rusiec.

Rozgrywki są przeprowadzone systemem turniejowych (na każdym turnieju zespół gra dwa spotkania, jeden zespół pauzuje).
Gospodarzem pierwszego turnieju była drużyna UKS I Zielonka. W sobotę zaplanowano cztery mecze.

W pierwszym spotkaniu zagrały obie nasze drużyny UKS I Zielonka oraz UKS II Zielonka. Mecz zdecydowanie wygrały zawodniczki z klasy szóstej 19:3. W drugim meczu MKS Znicz Pruszków, mimo remisu do przerwy pewnie pokonał UKS Rusiec 18:8.

W trzecim spotkaniu nasza młodsza drużyna z rocznika 2007 mimo, że przegrywała do przerwy 2:4 z drużyną MKS Znicz Pruszków sprawiła miłą niespodziankę, dzięki bardzo dobrej drugiej połowie pokonała rywalki 12:8.

W czwartym meczu pierwszy zespół UKS Zielonka zdecydowanie pokonał debiutującą  w rozgrywkach drużynę UKS Trucht Rusiec aż 30:7.

Szczegółowe wyniki meczów z udziałem drużyn UKS Zielonka:

UKS I Zielonka – UKS II Zielonka 19:3 (7:1)
Bramki (UKS I Zielonka): Kamila Wojtkowska-5, Natalia Socha-4, Marianna Skowrońska-4,
Maja Sadzyńska-2, Julia Kornacka-2, Karolina Kuc-2
Bramki (UKS II Zielonka): Maja Żochowska-2, Daria Kowalska-1

MKS Znicz Pruszków – UKS Trucht Rusiec 18:8 (5:5)

UKS II Zielonka – MKS Znicz Pruszków 12:8 (2:4)
Bramki: Daria Kowalska-6, Maja Żochowska-3, Victoria Pernach-1, Maja Żukowska, Natalia
Radwańska

UKS I Zielonka – UKS Trucht Rusiec 30:7 (13:3)
Bramki: Maja Sadzyńska-12, Kamila Wojtkowska-6, Julia Kornacka-5, Marianna Skowrońska-
3, Karolina Kuc-3, Angelika Szymańska-1

Skład UKS I Zielonka: Angelika Szymańska, Natalia Socha, Maja Sadzyńska, Nicole Pernach,
Karolina Kuc, Julia Kornacka, Marianna Skowrońska, Kamila Wojtkowska, Zofia Woźnicka.
Trener: Adam Romańczuk

Skład UKS II Zielonka: Julia Kozłowska, Julia Kowalska, Maja Żukowska, Maja Żochowska, Wiktoria
Włodarz, Daria Kowalska, Maja Sztabnik, Victoria Pernach, Karolina Chudzik, Lena
Nierzwicka, Natalia Radwańska, Trener: Milena Zamęcka