PIŁKARKI RĘCZNE UKS ZIELONKA WYGRAŁY MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ w Kraśniku


MAMY ZŁOTO!!!

 

 

W dniach 28.09.-30.09.2018 w Kraśniku odbył się V Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt rocznik 2006 i młodsze. W turnieju wystąpiło 16 drużyn. Wśród zaproszonych zespołów znalazły się dwie drużyny z Zielonki:  UKS I Zielonka (uczennice klasy sportowej 6a) oraz UKS II Zielonka (uczennice klasy sportowej 5a). Wszystkie zawodniczki są uczennicami Szkoły Podstawowej nr2  w Zielonce.

W rywalizacji wystąpiły również zespoły: UKS Posada Górna, UKS Olimpia Końskie, UKS Jutrzenka Zwierzyniec, SPR Olkusz, UKS Żak Kielce, MKS I Lublin, MKS II Lublin, UKS 49 Białystok,  gospodarze KMKS I Kraśnik, KMKS II Kraśnik oraz KMKS III Kraśnik oraz trzy drużyny zagraniczne: Karpaty Użgorod (Ukraina); Juventa Michalovce (Słowacja) i SSK Presov (Słowacja).

Drużyny z Zielonki miały różne zadania do wykonania podczas turnieju. Zespól z rocznika 2006 miał zająć jak najwyższe miejsce w turnieju, natomiast drużyna z rocznika 2007 pierwszy raz wyjechała na turniej trzydniowy, głównie po doświadczenie wynikające z rywalizacji z rok starszymi koleżankami.

Drużyna z rocznika 2006 trafiła do bardzo silnej grupy z zespołami KMKS I Kraśnik (wygrana 14:13), UKS Olimpia Końskie (wygrana 15:9) oraz UKS Posada Górna (wygrana 19:7). Po bardzo dobrej gdze wygrały grupę A i trafiły kolejno na drużynę SPR Olkusz  (wygrana (17:7) oraz Karpaty Użgorod (wygrana 10:3); zwycięstwa w tych meczach zapewniły awans do finału. W meczu finałowym po wyrównanej pierwszej połowie i bardzo dobrej drugiej pokonały bardzo silny zespół ze Słowacji Juventa Michalovce 14:9.
Drużyna z rocznika 2007 mimo ambitnej gry uległa kolejno drużynom: SPR Olkusz, UKS Jutrzenka Zwierzyniec, Karpaty Użgorod oraz Olimipa Końskie i UKS Posada Górna. Jednak w ostatnim meczu pewnie pokonały KMKS III Kraśnik 11:3 zapewniając sobie XV miejsce.
Na zakończenie rozgrywek wszystkie drużyny otrzymały puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe. Wyróżnienia otrzymały Maja Sadzyńska (UKS I Zielonka) oraz Maja Żukowska (UKS II Zielonka). Najlepszą bramkarką turnieju została wybrana Angelika Szymańska (UKS I Zielonka).

 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

 1. UKS I Zielonka (rocznik 2006)
 2. Juventa Michalovce (Słowacja)
 3. KMKS I Kraśnik
 4. UKS 49 Białystok
 5. SSK Presov (Słowacja)
 6. Karpaty Użgorod (Ukraina)
 7. SPR Olkusz
 8. UKS Żak Kielce
 9. UKS Olimpia Końskie
 10. KMKS II Kraśnik
 11. UKS Posada Górna
 12. MKS II Lublin
 13. UKS Jutrzenka Zwierzyniec
 14. MKS I Lublin
 15. UKS II Zielonka (rocznik 2007)
 16. KMKS III Kraśnik

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *