Sztafety Przełajowe

PIERWSZY RAZ W HISTORII SZKOŁY Dziewczęta z „Dwójki”

w MAZOWIECKICH SZTAFETACH PRZEŁAJOWYCH!!!

W dniu 21.10.2106 w Ostrołęce odbyły się pierwsze finały XIX Mazowieckich Igrzysk  Młodzieży Szkolnej. Do grodu nad Narwią zjechały się po dwie najlepsze szkoły z każdego regionu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Po raz pierwszy w historii szkoły awans na szczebel wojewódzki uzyskały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr2 w Zielonce.  Awans zagwarantowały sobie zdobywając najlepsze- pierwsze miejsca we wcześniejszych zawodach powiatowych oraz w zawodach międzypowiatowych.

Do Ostrołęki zawodniczki pojechały w nieco osłabionym składzie, gdyż zabrakło dwóch dziewcząt ze składu podstawowego: Zuzanny Frankowskiej oraz Julii Stawickiej. Jednak mimo osłabienia zawodniczki zaprezentowały się bardzo dobrze zdobywając VII miejsce na Mazowszu. Dwie najlepsze drużyny były poza zasięgiem, jednak już do trzeciego miejsca zabrakło im na prawdę niewiele.

Drużyna SP2 Zielonka wystąpiła w następującym składzie: Natalia Koc, Julia Czyżak, Natalia Rutkowska, Wiktoria Makarow, Daria Januszewska, Jagoda Jóźwik, Dominika Pietrak, Katarzyna Jaczewska, Zofia Radziszewska, Iga Roszkiewicz oraz Laura Koczuk.

Szczegółowe wyniki zawodów:

ZŁOTY MEDAL dla SP2 z Zielonki

w Międzypowiatowych Mistrzostwach Sztafet Przełajowych 10 x 600 m. – 06.10.2016r

Miejsce zawodów: Pomiechówek

Drużyna dziewcząt, która w swoim powiecie zdobyła złoto, ruszyła w kolejny bieg – tym razem w rywalizacji międzypowiatowej. Pomimo deszczu i niesprzyjającej aury zawodniczki spisały się wyśmienicie. Kolejny raz stanęły na podium na najwyższym stopniu!

Już 21 października 2016 dziewczęta zmierzą się ze swoimi rywalkami w Sztafetach Przełajowych na poziomie województwa mazowieckiego.

Aby obejrzeć naszą galerię: <klik>

ZŁOTY MEDAL dla SP2 z Zielonki

w Mistrzostwach Powiatu Sztafet Przełajowych 10 x 800 m. – 30.09.2016r

Miejsce zawodów: OSiR Huragan w Wołominie.

Gratulacje dla 10 dziewcząt z naszej szkoły, które wzięły udział w sztafecie biegów przełajowych na poziomie powiatu wołomińskiego!

Po raz pierwszy od ponad kilkunastu lat, złoto trafiło w ręce zawodniczek z Zielonki, a nie jak wcześniej do drużyny z Ząbek, która tym razem musiała zadowolić się srebrem (ok 20 sekund straty do naszych dziewcząt).

O sukcesach należy pisać – aż 8 zawodniczek drużyny stanowiły szczypiornistki UKS ZIELONKA z roczników 2004 i 2005: Jagoda Jóźwik, Natalia Koc,  Julia Czyżak, Dominika Pietrak, Iga Roszkiewicz, Julia Stawicka, Natalia Rutkowska, Wiktoria Makarow.

Aby obejrzeć naszą galerię: <klik>

Aby obejrzeć relację organizatora: <klik>