Wojewódzkie Rozgrywki Piłki Ręcznej Chłopców – 15.10.2016 Legionowo

UDANY POCZATEK SEZONU DRUŻYNY CHŁOPCÓW UKS ZIELONKA

Turniej w ramach Wojewódzkich Rozgrywek Piłki Ręcznej Chłopców odbył się w Legionowie, 15 października 2016 r wg następującego harmonogramu:

9:00  KPR Legionowo – UKS Zielonka
10:00 SKF Wisła II Płocka – MUSK 21 Płock
11:00 SKF Wisła II Płocka – UKS Zielonka
12:00 KPR Legionowo – MUSK 21 Płock

Turniej ten był drugim rozegranym w ramach Mazowieckiej Ligi Piłki Ręcznej Chłopców.  Pierwszy z nich odbył się 1.10.2016 w Płocku i zgodnie z harmonogramem nasza drużyna w tym dniu pauzowała.

Skład naszego zespołu:

Igor Cholewiński, Jakub Prędota, Ignacy Repiński, Kuba Urban,  Dawid Siwek, Maksym Traczyk, Kacper Barszczewski, Sebastian Nasiłowski, Gracjan Karaś, Wiktor Mika, Oskar Anusiewicz, Jakub Dąbrowski, Kajetan Skrzydło, Gracjan Matej.

Opiekunowie: Kamil Klein, Adam Romańczuk

W Legionowie w pierwszym pojedynku nasz zespół podejmował gospodarzy KPR Legionowo.  Początek spotkania to znakomita gra naszego bramkarza oraz szybkie i skuteczne kontry, które doprowadziły do sytuacji, w której już po 5 minutach spotkania zespół UKS Zielonka prowadził aż 7:0!
W dalszej części pierwszej połowy meczu gra się nieco wyrównała, jednak cały czas nasz zespół utrzymywał bezpieczną przewagę. Do przerwy prowadziliśmy wynikiem 15:12.
Po przerwie nastąpiło pewne rozprężenie w zespole, co poskutkowało niewykorzystaniem przez naszych zawodników aż pięciu sytuacji „sam na sam” z rzędu.  Na szczęście gospodarze również wykazywali się nieskutecznością i cały czas wynik oscylował w granicach 3-4 bramek przewagi dla naszego zespołu. W końcówce meczu przewaga naszej drużyny wzrosła już do pięciu bramek i mecz zakończył się naszym zwycięstwem z wynikiem 14:19.

UKS Zielonka – KPR Legionowo 24:19 (15:12)
Bramki: Ignacy Repiński-14, Dawid Siwek-8, Kuba Urban-2

W drugim meczu przeciwnikiem naszego zespołu była drużyna Wisła II Płock.  Pojedynki z Płockiem zawsze należą do jednych z najtrudniejszych. Nigdy wcześniej nie udało się nam wygrać z drużyną z Płocka w kategorii chłopców.

Tym razem niespodziewanie mecz rozpoczął się na tyle dynamicznie, że już kilka minut od rozpoczęcia spotkania mieliśmy kilku bramkowe prowadzenie, a momentami przewaga wynosiła nawet 6 bramek. Dzięki bardzo skutecznym akcjom naszych zawodników do przerwy prowadziliśmy 8:4.
Po przerwie drużyna z Płocka znacznie zmieniła ustawienie, i po kilku naszych błędach przewaga UKS ZIELONKA stopniała do dwóch bramek. Sytuacja ta na szczęście zadziałała na naszych zawodników motywująco i w drugiej części tej odsłony chłopcy zagrali  zdecydowanie lepiej w obronie i ostatecznie zwyciężyli  wynikiem 16:12

UKS Zielonka – SKF Wisła II Płock 16:12 (8:4)
Bramki: Ignacy Repiński-6, Kuba Urban-5, Dawid Siwek-4, Jakub Dąbrowski-1